Skip to main content

Parcel · Map 033-025-002

6 LYNN AVE

Owner: DEFILLIPPI LORI

Assessed value

$132,510

$88,830 bldg · $43,680 land

Est. annual tax

$5,243

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1989

1,287 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1989
Living area
1,287 sqft · 1.4 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Feb 8, 2013

    Bk/Pg OPM-120052

    $189,900

More on Lynn Ave