Skip to main content

Parcel · Map 033-025-001

4 LYNN AVE

Owner: GALIPAULT JEFFREY & JENNIFER L

Assessed value

$141,050

$97,370 bldg · $43,680 land

Est. annual tax

$5,581

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1991

1,224 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1991
Living area
1,224 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Nov 21, 2012

    Bk/Pg OPM-120029

    $160,000
  2. Jan 15, 2003

    Bk/Pg OPM-20093

    $95,000

More on Lynn Ave