Skip to main content

Parcel · Map 033-025-013

2 LYNN AVE

Owner: KOVALESKI ROBERT & TRICIA M

Assessed value

$194,320

$151,130 bldg · $43,190 land

Est. annual tax

$7,689

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1999

1,916 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1999
Living area
1,916 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Sep 26, 2008

    Bk/Pg OPM-70176

    $229,000
  2. Mar 24, 2004

    Bk/Pg OPM-30144

    $178,000

More on Lynn Ave