Skip to main content

Parcel · Map 024-019-004

148 E PLYMOUTH RD

Owner: GABRIELLA PAUL M & HEATHER

Assessed value

$188,090

$132,860 bldg · $55,230 land

Est. annual tax

$7,443

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1984

2,412 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1984
Living area
2,412 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 1, 2003

    Bk/Pg OPM-20217

    $187,000

More on E Plymouth Rd

148 E PLYMOUTH RD — Plymouth Land Records