Skip to main content

Parcel · Map 033-023-024

11 HOYE ST

Owner: SMITH ALICE T

Assessed value

$111,580

$68,810 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$4,415

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1983

912 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1983
Living area
912 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 5, 2024

    Bk/Pg OPM-2300192

    $195,000
  2. Oct 2, 2003

    Bk/Pg OPM-30004

    $140,000

More on Hoye St