Skip to main content

Parcel · Map 033-023-001

1 HOYE ST

Owner: CAPUTO ROCCO

Assessed value

$138,110

$94,920 bldg · $43,190 land

Est. annual tax

$5,465

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2005

912 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
2005
Living area
912 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 19, 2021

    Bk/Pg OPM-202000239

    $205,000

More on Hoye St

1 HOYE ST — Plymouth Land Records