Skip to main content

Parcel · Map 033-024-046

16 HOYE ST

Owner: LEAHY BRENDAN P

Assessed value

$135,660

$92,470 bldg · $43,190 land

Est. annual tax

$5,368

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1986

1,236 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1986
Living area
1,236 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 7, 2021

    Bk/Pg OPM-202000194

    $205,000

More on Hoye St