Skip to main content

Parcel · Map 031-033-054

148 HIGH ST

Owner: HANSON BRUCE & KIM T (S)

Assessed value

$126,560

$80,500 bldg · $46,060 land

Est. annual tax

$5,008

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1982

1,100 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1982
Living area
1,100 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Feb 25, 2019

    Bk/Pg OPM-180095

    $115,000

More on High St