Skip to main content

Parcel · Map 040-049-015-01

8 HIGH ST

Owner: OLMEDA ARLENE & JOSE

Assessed value

$161,000

$119,140 bldg · $41,860 land

Est. annual tax

$6,371

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2010

1,546 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2010
Living area
1,546 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Feb 7, 2008

    Bk/Pg OPM-70055

    $182,000

More on High St