Skip to main content

Parcel · Map 031-034-007

149 HIGH ST

Owner: GRELA GEORGE JR

Assessed value

$155,680

$110,040 bldg · $45,640 land

Est. annual tax

$6,160

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1987

2,282 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1987
Living area
2,282 sqft · 1.8 stories
Exterior
Brick/Masonry
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Aug 25, 2023

    Bk/Pg OPM-2200194

    $250,000

More on High St

149 HIGH ST — Plymouth Land Records