Skip to main content

Parcel · Map 033-024A-024A-1

31 MATTHEWS ST

Owner: PELLETIER CYRIL R & LIZETTE T

Assessed value

$173,390

$121,940 bldg · $51,450 land

Est. annual tax

$6,861

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1999

1,836 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1999
Living area
1,836 sqft · 1.7 stories

31 MATTHEWS ST — Plymouth Land Records