Skip to main content

Parcel · Map 033-024-026

6 MATTHEWS ST

Owner: CHRISTIANO JOSEPH R

Assessed value

$121,660

$78,890 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$4,814

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1982

1,144 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1982
Living area
1,144 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Nov 21, 2012

    Bk/Pg OPM-120028

    $109,900

More on Matthews St