Skip to main content

Parcel · Map 031-034-014

107 HIGH ST

Owner: WHITE CHARLENE M

Assessed value

$297,290

$251,230 bldg · $46,060 land

Est. annual tax

$11,764

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2016

4,320 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2016
Living area
4,320 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. May 19, 2015

    Bk/Pg OPM-140127

    $45,000

More on High St