Skip to main content

Parcel · Map 026-014-016-5

215 NORTH ST

Owner: BABCOCK SUZANNE D

Assessed value

$207,200

$145,530 bldg · $61,670 land

Est. annual tax

$8,199

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2008

1,439 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2008
Living area
1,439 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Propane Gas

Recorded sales

  1. Oct 13, 2004

    Bk/Pg OPM-40012

    $249,900

More on North St

215 NORTH ST — Plymouth Land Records