Skip to main content

Parcel · Map 035-015-085

14 NORTH ST

Owner: DUCHARME KIRK M

Assessed value

$185,080

$131,180 bldg · $53,900 land

Est. annual tax

$7,324

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1972

3,392 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1972
Living area
3,392 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jan 29, 2015

    Bk/Pg OPM-140073

    $250,000

More on North St