Skip to main content

Parcel · Map 030-034-035B

33 GROVE ST

Owner: PRONOVOST MICHAEL T AND MELISSA R

Assessed value

$161,280

$117,600 bldg · $43,680 land

Est. annual tax

$6,382

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2007

1,436 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2007
Living area
1,436 sqft · 2.0 stories