Skip to main content

Parcel · Map 039-046-008B

10 GROVE ST

Owner: MENDES BRIAN

Assessed value

$130,690

$88,830 bldg · $41,860 land

Est. annual tax

$5,171

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1998

1,068 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1998
Living area
1,068 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Electric

Recorded sales

  1. Dec 11, 2013

    Bk/Pg OPM-130036

    $141,500

More on Grove St