Skip to main content

Parcel · Map 039-046-008E

16 GROVE ST

Owner: ROCKEFELLER MICHAEL J & KATHRYN M

Assessed value

$134,750

$91,980 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$5,332

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1997

1,373 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1997
Living area
1,373 sqft · 1.7 stories