Skip to main content

Parcel · Map 041-029-090A

5 DIAMOND ST

Owner: D URSO JOHN TRUSTEE; D URSO ELVIRA IRREVOCABLE TRUST AGR &

Assessed value

$136,920

$95,060 bldg · $41,860 land

Est. annual tax

$5,418

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1996

1,094 sqft

Owner mailing

5 DIAMOND ST, TERRYVILLE, CT

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1996
Living area
1,094 sqft · 1.0 story