Skip to main content

Parcel · Map 040-048-019

4 BENEDICT ST

Owner: KELLY SHAUN P

Assessed value

$132,580

$89,810 bldg · $42,770 land

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1975

2,940 sqft

Building

Style
Three Family
Year built
1975
Living area
2,940 sqft · 3.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 3, 2024

    Bk/Pg OPM-2300131

    $250,000
  2. Oct 19, 2017

    Bk/Pg OPM-170018

    $165,000
  3. Jun 1, 2011

    Bk/Pg OPM-100088

    $179,900
  4. Oct 18, 2005

    Bk/Pg OPM-50013

    $185,000
  5. Oct 3, 2002

    Bk/Pg OPM-20004

    $93,000

More on Benedict St