Skip to main content

Parcel · Map 035-015-092A

78 NORTH ST

Owner: WILSON TRICIA D & DERRICK A

Assessed value

$191,170

$134,260 bldg · $56,910 land

Est. annual tax

$7,565

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1995

1,758 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
1995
Living area
1,758 sqft · 1.0 story
Exterior
Clapboards
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Mar 19, 2015

    Bk/Pg OPM-140095

    $144,000

More on North St