Skip to main content

Parcel · Map 035-015-092

80 NORTH ST

Owner: TERWILLEGER MATTHEW & DEIDRE

Assessed value

$123,480

$70,770 bldg · $52,710 land

Est. annual tax

$4,886

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1989

904 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1989
Living area
904 sqft · 1.0 story
Exterior
Clapboards
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Nov 5, 2007

    Bk/Pg OPM-70021

    $152,841

More on North St