Skip to main content

Parcel · Map 051-094-016

87 KEARNEY ST

Owner: BOUTOTE THOMAS E

Assessed value

$119,210

$76,440 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$4,717

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1973

2,200 sqft

Building

Style
Three Family
Year built
1973
Living area
2,200 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Jun 14, 2023

    Bk/Pg OPM-2200153

    $180,000

More on Kearney St

87 KEARNEY ST — Plymouth Land Records