Skip to main content

Parcel · Map 042-091-002

6 KEARNEY ST

Owner: SMART CHRISTOPHER D

Assessed value

$96,880

$55,020 bldg · $41,860 land

Est. annual tax

$3,834

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1975

1,134 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1975
Living area
1,134 sqft · 1.5 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 6, 2020

    Bk/Pg OPM-190206

    $148,000

More on Kearney St