Skip to main content

Parcel · Map 051-092-006

5 SCHOOL ST

Owner: LIBERTY INVESTMENT CORP

Assessed value

$137,830

$93,520 bldg · $44,310 land

Est. annual tax

$5,454

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Commercial

I

Year built

2019

2,400 sqft

Owner mailing

PO BOX 64, PEQUABUCK, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
Commercial Garage
Year built
2019
Living area
2,400 sqft · 1.0 story