Skip to main content

Parcel · Map 045-066-016

9 MAPLE AVE

Owner: RUANE BARBARA B

Assessed value

$226,800

$131,040 bldg · $95,760 land

Est. annual tax

$8,974

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1980

2,386 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1980
Living area
2,386 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Nov 1, 2005

    Bk/Pg OPM-50028

    $375,000

More on Maple Ave