Skip to main content

Parcel · Map 044-063-005

4 MAPLE AVE

Owner: LACHANCE JOSEPH H

Assessed value

$146,860

$98,140 bldg · $48,720 land

Est. annual tax

$5,811

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1990

1,600 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1990
Living area
1,600 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 22, 2009

    Bk/Pg OPM-80104

    $131,000

More on Maple Ave

4 MAPLE AVE — Plymouth Land Records