Assessed value
$147,210
$99,470 bldg · $47,740 land
Est. annual tax
$5,825
39.57 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
RA1
Year built
1996
1,176 sqft
Owner mailing
999 NW GRAND BOULEVARD, OKLAHOMA CITY, OK
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1996
- Living area
- 1,176 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Alum/Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Aug 28, 2024
Bk/Pg OPM-2300203
Apr 30, 2024
Bk/Pg OPM-2300128
More on Hillside Ave Ply
1 HILLSIDE AVE PLY
$104,790 · Built 1980
2 HILLSIDE AVE PLY
$183,470 · Built 1975
8 HILLSIDE AVE PLY
$124,950 · Built 1997
9 HILLSIDE AVE PLY
$109,760 · Built 1980
15 HILLSIDE AVE PLY
$166,740 · Built 2006
16 HILLSIDE AVE PLY
$147,560 · Built 1977
19 HILLSIDE AVE PLY
$172,970 · Built 1998
22 HILLSIDE AVE PLY
$153,090 · Built 1983