Skip to main content

Parcel · Map 046-067-004

136 SCOTT RD

Owner: CALWAY EVERETT J & ANNE K

Assessed value

$191,660

$143,430 bldg · $48,230 land

Est. annual tax

$7,584

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1989

2,226 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1989
Living area
2,226 sqft · 2.0 stories