Skip to main content

Parcel · Map 037-068-022

3 SCOTT RD

Owner: BOULAY ADRIAN

Assessed value

$164,920

$120,610 bldg · $44,310 land

Est. annual tax

$6,526

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1999

1,344 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1999
Living area
1,344 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jun 1, 2018

    Bk/Pg OPM-170169

    $226,000

More on Scott Rd