Skip to main content

Parcel · Map 046-067-006-2

160 SCOTT RD

Owner: ABRAM SHANE & KULSEA KAREN

Assessed value

$260,330

$208,740 bldg · $51,590 land

Est. annual tax

$10,301

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2005

2,621 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2005
Living area
2,621 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jan 19, 2021

    Bk/Pg OPM-202000100

    $410,000
  2. Sep 4, 2009

    Bk/Pg OPM-80130

    $270,200

More on Scott Rd