Skip to main content

Parcel · Map 056-067-014

18 KNIGHT LN

Owner: APPLEBY ROY & JASON SR

Assessed value

$255,220

$189,140 bldg · $66,080 land

Est. annual tax

$10,099

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2002

3,428 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2002
Living area
3,428 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Mar 19, 2024

    Bk/Pg OPM-2300109

    $383,000
  2. Nov 21, 2005

    Bk/Pg OPM-50041

    $399,900

More on Knight Ln