Skip to main content

Parcel · Map 056-067-022

11 KNIGHT LN

Owner: DANGELO JOHN A III & MICAELA ROSE

Assessed value

$199,850

$138,180 bldg · $61,670 land

Est. annual tax

$7,908

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2005

1,976 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2005
Living area
1,976 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Sep 21, 2021

    Bk/Pg OPM-202000304

    $280,000

More on Knight Ln

11 KNIGHT LN — Plymouth Land Records