Skip to main content

Parcel · Map 081-123-004

14 SEIBERT DR

Owner: MATOSIAN MICHAEL J & MADELINE E (JT)

Assessed value

$140,700

$91,980 bldg · $48,720 land

Est. annual tax

$5,567

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1987

1,304 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
1987
Living area
1,304 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Mar 11, 2024

    Bk/Pg OPM-2300102

    $345,000
  2. Jul 7, 2021

    Bk/Pg OPM-202000229

    $310,000
  3. Sep 30, 2019

    Bk/Pg OPM-180261

    $223,000
  4. Jul 17, 2018

    Bk/Pg OPM-170210

    $218,000
  5. Jul 8, 2008

    Bk/Pg OPM-70129

    $195,000

More on Seibert Dr

14 SEIBERT DR — Plymouth Land Records