Skip to main content

Parcel · Map 081-122-015

1 SEIBERT DR

Owner: MASTROPIERO JESSICA LYNN

Assessed value

$108,570

$60,340 bldg · $48,230 land

Est. annual tax

$4,296

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1982

912 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1982
Living area
912 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 23, 2019

    Bk/Pg OPM-180213

    $137,500
  2. Oct 22, 2015

    Bk/Pg OPM-150015

    $114,600
  3. Sep 24, 2014

    Bk/Pg OPM-130186

    $75,500

More on Seibert Dr