Skip to main content

Parcel · Map 081-125-010

6 EASTVIEW RD

Owner: JACHIMSKI STANLEY A JR &; SOTER ALEXANDRA L

Assessed value

$94,710

$56,210 bldg · $38,500 land

Est. annual tax

$3,748

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1984

848 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1984
Living area
848 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 10, 2006

    Bk/Pg OPM-50243

    $162,000
  2. Jun 28, 2004

    Bk/Pg OPM-30226

    $124,500

More on Eastview Rd