Skip to main content

Parcel · Map 081-127-007

15 EASTVIEW RD

Owner: HUNSINGER JR ROBERT L

Assessed value

$86,170

$47,250 bldg · $38,920 land

Est. annual tax

$3,410

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1984

768 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1984
Living area
768 sqft · 1.0 story
Exterior
Asbestos Shingles
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Apr 19, 2021

    Bk/Pg OPM-202000154

    $150,000
  2. Jul 31, 2019

    Bk/Pg OPM-180219

    $91,000
  3. Aug 25, 2006

    Bk/Pg OPM-50283

    $90,000

More on Eastview Rd