Assessed value
$143,570
$67,130 bldg · $76,440 land
Est. annual tax
$5,681
39.57 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
RA-2L
Year built
1980
1,128 sqft
Building
- Style
- Conventional
- Year built
- 1980
- Living area
- 1,128 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Jan 23, 2009
Bk/Pg OPM-80047
More on Lake Plymouth Blvd
6 LAKE PLYMOUTH BLVD
$152,600 · Built 1979
7 LAKE PLYMOUTH BLVD
$163,660 · Built 1995
13 LAKE PLYMOUTH BLVD
$177,520 · Built 1998
16 LAKE PLYMOUTH BLVD
$114,240 · Built 1987
17 LAKE PLYMOUTH BLVD
$154,980 · Built 1997
20 LAKE PLYMOUTH BLVD
$197,960 · Built 1989
23 LAKE PLYMOUTH BLVD
$490 · Built 0
24 LAKE PLYMOUTH BLVD
$70 · Built 0