Skip to main content

Parcel · Map 064-119-022

271 LAKE PLYMOUTH BLVD

Owner: LOHR JOSHUA M; HEINZMANN HEATHER R

Assessed value

$121,450

$74,130 bldg · $47,320 land

Est. annual tax

$4,806

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1979

1,120 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1979
Living area
1,120 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jun 15, 2010

    Bk/Pg OPM-90118

    $148,500

More on Lake Plymouth Blvd