Skip to main content

Parcel · Map 081-124-047

84 EASTVIEW RD

Owner: DAWLEY JESSICA L

Assessed value

$126,280

$53,900 bldg · $72,380 land

Est. annual tax

$4,997

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1977

900 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1977
Living area
900 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Oct 13, 2005

    Bk/Pg OPM-50010

    $184,000

More on Eastview Rd