Skip to main content

Parcel · Map 003-002-005A

70 MINOR RD

Owner: RIDGEWAY BENTON H & CRISTINA I

Assessed value

$178,850

$131,180 bldg · $47,670 land

Est. annual tax

$7,077

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1991

2,034 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1991
Living area
2,034 sqft · 2.0 stories