Skip to main content

Parcel · Map 015-006-006

78 PRESTON RD

Owner: GRAY SUSAN B &; MORAN MARY KATHERINE

Assessed value

$129,640

$78,680 bldg · $50,960 land

Est. annual tax

$5,130

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1980

1,478 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1980
Living area
1,478 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Steam · Oil

Recorded sales

  1. Feb 24, 2006

    Bk/Pg OPM-50118

    $167,000
  2. Oct 28, 2002

    Bk/Pg OPM-20020

    $161,000

More on Preston Rd