Skip to main content

Parcel · Map 009-014-005-1

518 HILL RD

Owner: VARGAS HENRY

Assessed value

$119,770

$66,710 bldg · $53,060 land

Est. annual tax

$4,739

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1981

1,075 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1981
Living area
1,075 sqft · 1.4 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 10, 2023

    Bk/Pg OPM-2200167

    $285,000

More on Hill Rd