Skip to main content

Parcel · Map 012-012-047

14 OAKDALE RD

Owner: BARTHOLOMEW SARAH C

Assessed value

$187,810

$135,240 bldg · $52,570 land

Est. annual tax

$7,432

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1998

2,058 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1998
Living area
2,058 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Nov 6, 2020

    Bk/Pg OPM-202000030

    $291,000
  2. May 24, 2016

    Bk/Pg OPM-150121

    $165,000
  3. Mar 25, 2011

    Bk/Pg OPM-100061

    $244,000
  4. Feb 24, 2006

    Bk/Pg OPM-50119

    $255,000

More on Oakdale Rd