Skip to main content

Parcel · Map 016-010-006-11A

39 PINE VIEW CT

Owner: DAMBOISE MICHAEL PAUL &; CASEY BRYAN ROBERT

Assessed value

$295,050

$224,070 bldg · $70,980 land

Est. annual tax

$11,675

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2020

3,212 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2020
Living area
3,212 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Propane Gas

Recorded sales

  1. Dec 8, 2022

    Bk/Pg OPM-2200042

    $580,000
  2. Aug 19, 2021

    Bk/Pg OPM-202000273

    $75,000
  3. Feb 23, 2021

    Bk/Pg OPM-202000126

    $65,000

More on Pine View Ct