Skip to main content

Parcel · Map 012-012-023

26 CRESTVIEW RD

Owner: BELAND WILFRED

Assessed value

$199,150

$143,640 bldg · $55,510 land

Est. annual tax

$7,880

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1991

2,176 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1991
Living area
2,176 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick/Masonry
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Sep 30, 2009

    Bk/Pg OPM-80144

    $276,000
  2. Jul 26, 2005

    Bk/Pg OPM-40260

    $285,000

More on Crestview Rd