Skip to main content

Parcel · Map 019-016-007-10

438 PRESTON RD

Owner: CORTES EDWIN A & ANDREA L

Assessed value

$219,520

$166,600 bldg · $52,920 land

Est. annual tax

$8,686

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2020

1,449 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
2020
Living area
1,449 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Propane Gas

Recorded sales

  1. Jun 12, 2018

    Bk/Pg OPM-170175

    $320,000

More on Preston Rd