Skip to main content

Parcel · Map 033-021-003-4

13 JUDD RD

Owner: GINTER TODD ERIC & KAREN MARIE

Assessed value

$241,990

$195,860 bldg · $46,130 land

Est. annual tax

$9,576

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2014

2,390 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2014
Living area
2,390 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Nov 17, 2004

    Bk/Pg OPM-40047

    $316,332
  2. Sep 13, 2004

    Bk/Pg OPM-30320

    $68,000

More on Judd Rd