Assessed value
$128,730
$76,790 bldg · $51,940 land
Est. annual tax
$5,094
39.57 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
RA1
Year built
1980
1,436 sqft
Building
- Style
- Cape
- Year built
- 1980
- Living area
- 1,436 sqft · 1.4 stories
- Exterior
- Alum/Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Oil
Recorded sales
Apr 26, 2013
Bk/Pg OPM-120078
More on N Harwinton Ave
19 N HARWINTON AVE
$119,490 · Built 1980
33 N HARWINTON AVE
$197,260 · Built 2001
56 N HARWINTON AVE
$248,360 · Built 2004
64 N HARWINTON AVE
$156,030 · Built 2000
68 N HARWINTON AVE
$93,170 · Built 0
72 N HARWINTON AVE
$213,220 · Built 2010
76 N HARWINTON AVE
$153,930 · Built 1986
79 N HARWINTON AVE
$251,720 · Built 0