Skip to main content

Parcel · Map 029-035-017

12 ARMBRUSTER RD

Owner: LANCEY FRANK

Assessed value

$122,150

$78,470 bldg · $43,680 land

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1989

1,028 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1989
Living area
1,028 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Apr 16, 2021

    Bk/Pg OPM-202000152

    $240,900
  2. May 2, 2016

    Bk/Pg OPM-150103

    $159,000

More on Armbruster Rd